Reference: Aktualizace Microsoft Windows Small Business Serveru

DnBHeaven.com logo

Aktualizace Microsoft Windows Small Business Serveru

Windows Server 2003 a produkty z něj odvozené se pomalu stávají minulostí. Proto se ve firmě RealSan GROUP SE rozhodli pro upgrade firemní serverové technologie.

Jako cílová platforma byl vybrán Microsoft Windows Small Business Server 2011, který je poslední z řady operačního systému pro menší podniky do 75 uživatelů, který v sobě integruje poštovní řešení postavené na Microsoft Exchange Serveru.

Migrace byla naplánována na vánoční svátky tak, aby co nejméně omezila provoz firmy a byla rozložena do dvou částí.

V první části bylo potřeba nahradit Microsoft ISA Server 2004, který není součástí nové verze SBS, firewallem Kerio Control. Tato změna přinesla především ulehčení pro firemní internetové připojení. Uživatelé pracující v terénu využívali VPN připojení, které zajišťoval právě ISA server a veškerý provoz generovaný na jejich PC směřoval nejdříve na firemní server a teprve poté do internetu, přičemž to nebylo vyžadováno z bezpečnostních ohledů.

Kerio VPN klient umí do VPN tunelu směrovat jen provoz, který se týká komunikace s firemní sítí a pro ostatní požadavky používá přímo připojení k internetu. Tato změna přinesla všeobecné zrychlení odezvy při práci s firemními daty pro externí uživatele a zároveň i zrychlení práce na internetu pro interní uživatele.

V druhé části bylo potřeba nainstalovat nový Microsoft Windows Small Business Server 2011 a přenést na něj veškerá data ze starého serveru včetně Active Directory (databáze uživatelských účtů), poštovních schránek Microsoft Exchange Serveru a databází programů, které ve firmě využívají.

Mezi výhody nového serveru patří například:

  • Automatická konfigurace Outlooku pomocí e-mailové adresy a hesla
  • Automatické zálohování celého serveru
  • Stínové kopie, které všem uživatelům umožňují vracet se ke starším verzím souborů uložených na serveru na pouhé dvě kliknutí
  • Připojení telefonu a tabletu k Exchange Serveru za účelem stabilní synchronizace pošty, kontaktů, kalendáře a poznámek s počítačem
  • Díky novému software i hardware změna přinesla i zvýšení stability

Design by SM Works

Copyright JVV-Systems.cz 2005 - 2015 Liberec

Přihlásit do zákaznické sekce Nástroj pro okamžitou podporu