Reference: Obnova infrastruktury v Dětském diagnostickém ústavu v Liberci

Obnova infrastruktury v Dětském diagnostickém ústavu v Liberci

Vedením Dětského diagnostického ústavu jsme byli osloveni ve věci návrhu upgradu serverové infrastruktury. Výchozí stav zahrnoval dva celkem výkonné, ale již více než šest let staré servery. Dále zálohovací mechanismus, který se musel nejen stále kontrolovat, ale dokonce ručně spouštět.

Navrhli jsme řešení na bázi Microsoft Hyper-V Server 2012 R2, které umožňuje virtualizovat nejen samotné servery, ale i část síťové infrastruktury - v tomto případě firewall Kerio Control využívající technologie VLAN.

Jelikož šlo o poměrně nízkonákladový projekt, zvolili jsme server DELL PowerEdge T20 s procesorem Intel XEON a čtyřmi disky v RAID10. Jako zálohovací disk jsme použili jednotku Synology umožnující připojení přes iSCSI. Takže zálohovací disk může být umístěn kdekoli v budově, což dále zvyšuje fyzickou bezpečnost dat.

Díky tomuto upgradu jsme mohli zvirtualizovat systémy obou dosluhujících serverů a v klidu se připravit na jejich postupný upgrade, který bude probíhat kompletně ve virtuálním prostředí.

Zálohování je nyní plně automatické a nezávislé na použitém software virtuálních serverů.

Krom úspory času s řešením hardwarových problémů a úspory místa v racku přináší tato změna ještě další nezanedbatelnou úsporu - podařilo se snížit celkový příkon infrastruktury z původních 1300W na pouhých 300W díky vysoce efektivnímu zdroji v DELL PowerEdge T20 a virtualizaci připravenou pro infrastrukturu.

Design by SM Works

Copyright JVV-Systems.cz 2005 - 2015 Liberec

Přihlásit do zákaznické sekce Nástroj pro okamžitou podporu